I kolejka w I lidze

W pierwszej kolejce I ligi mieliśmy zacięte spotkania oraz pierwszą dogrywkę 🙂 Ten sezon może być bardzo ciekawy. Ponieważ aż 8 zespołow kwalifikuje się do fazy play off
Niespodzianką zakończyło się spotkanie Erbol- Hutnicze Wilki.
Erbol po dogrywce wygrał 61:58.
Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga zespołu Erbol. II kwarta to zdecydowana przewaga zespołu Hutnicze Wilki wygrali ją 19 pkt. Wydawało się , że mają już kontrolę nad spotkaniem. Jednak Erbol nie dał się i mecz był wyrównany. Hutnicze Wilki miały jeszcze szansę na wygranie spotkania w ostatniej sekundzie ale rzut z dystansu był niecelny. W dogrywce lepeij zagrał Erbol i on odniósł ważne zwycięstwo. MVP meczu został Piotr Łukaszewski zdobywca double-double 19 pkt i 17 zb.

W kolejnym spotkaniu Drużyna Suse pokonała Szery 18 61:54.
Pierwsza kwarta była tylko wyrównana. Kolejne dwie kwarty to już przewaga Drużyny Suse , która grała swój basket. Wyrobiła sobie 17 pkt przewagę. W ostatniej kwarcie Szery 18 walczyli do końca jednak zabrakło im czasu.
MVP meczu został Radosław Cwalina zdobywca 15 pkt.

Tander Legends SNDY pewnie pokonali La Zabawe 76:48
Od samego początku spotkania Tander Legends narzuciło swoje tempo i z kwarty na kwarte powiększali przewagę. Zespół La Zabawa grał bardzo ambitnie jednak tego dnia to było za mało. MVP meczu został Dariusz Gerung zdobywca 8 pkt.

W ostatnim spotkaniu Thunder Falcons nowa drużyna w WNBA pewnie pokonała Evenement Team 77:54.
Pierwsza kwarta to wyrówanne spotkanie. Kolejne kwarty to już przewaga nowego zespołu , który pokazał , że może być czarnym koniem tego sezonu.
MVP meczu został Kajetan Petryka zdobywca 15 pkt.