Znamy finalistów I ligi!!!

Evil Apes pokonując w ostatniej kolejce Tander Legends SNDY 75:63 , zapewniło sobie awans do finału oraz drużyny niepokonanej w tym sezonie w I lidze. Od samego początku spotkanie było wyrównane. Wskazywany zespół Tander Legends SNDY na porażkę dzielnie walczył z liderem. W ostatniej kwarcie zabrakło sił i Evil Apes dzięki doświadczeniu spokojnie doprowadził do korzystnego dla siebie wyniku. MVP meczu został Sławomir Paciorek zdobywca double-double 25 pkt i 18 zb.

Drugim finalistą I ligi jest zespół Chrobrego , który pokonał Luksję Care Pro Men 79:61. Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie z obu stron. Obie drużyny grały kosz za kosz. Decydującach o losach spotkania miała trzecia kwarta w której to Chrobry pokazał , że ma bardzo dobrą obronę i wyprowadza szybkie kontry. Wygrali kwartę aż 13 punktami. W czwartej kwarcie powiększyli przewagę. MVP meczu został Marcin Perz zdobywca 16 pkt.

Żoliborz Devils pokonuje Wislan 63:40.
Pierwsza kwarta to lekka przewaga Wiślan , jednak kolejne kwarty to już lekka dominacja zespołu Żoliborz Devils , który z kwarty na kwarte grał co raz lepiej i dzięki temu pewnie wygrał. MVP meczu został Adam Hilchen zdobywca double-double 20 pkt i 11 zb.

Jelenie w Terenie pokonali Drużynę Suse 69:66.
Od samego początku spotkania widać było wolę walki z obu stron. Jelenie byli bardzo zmotywowani i w ostatnim meczu sezonu chcieli odnieść zwycięstwo. Pierwsza kwarta to dominacja drużyny Jeleni w Terenie , którzy wygrali kwartę 12 punktami. Kolejne kwarty to już wyrównana gra. W końcówce Jelenie w Terenie zachowlai zimną krew i wygrali. MVP meczu został Bartosz Cikowski zdobywca double-double 19 pkt i 14 zb.

Elegancja pokonuje Szery 18 80:54.
Od samego początku spotkania Elegancja narzuciła swój rytm gry. Drużynie Szery 18 w pierwszej kwarcie nie wychodziła większość akcji a Elegancja to wykorzystała. Kolejne kwarty to pogoń zawodników Szery 18. Jednak Elegancja kontrolowała spotkanie do końca.
MVP meczu został Marcin Więckowski zdobywca double-double 28 pkt i 16 zb.

Erbol pokonuje Evenement Team 79:48.
Drużyna Erbol z sezonu na sezon gra co raz lepiej i w ostatnim swoim meczu sezonu rozgromili Evenement Team. Od samego początku kontrolowali spotkanie i z minuty na minutę powiększali przewagę. MVP meczu został Jarosław Stępień zdobywca 9 pkt i 14 zb.