Inauguracja I ligi

W weekend 5/6 października rozpoczeliśmy 54 edycję ligi WNBA.
W pierwszym spotkaniu inaugurującym ligę Drużyna Suse pokonała Elegancję 59:54.
Pierwsze dwie kwarty należały do zespołu weteranów , którzy pokazują nam , że w każdym wieku można grać w koszykówkę.
Grali mądrze w ataku co pozwoliło na wyrobienie sobie bezpiecznej przewagi. W trzeciej kwarcie Elegancja przyspieszyła i zniwelowała przewagę.
Jednak w końcówce Drużyna pokazała , że jest doświadczonym zespołem i odnieśli pierwsze zwycięstwo. MVP meczu został Bartosz Wiśniewski zdobywca double-double 23 pkt i 15 zb.

Luksja Care Pro Men gromi powracającą Tander Legends SNDY 105:53.
Luksja w tym sezonie aspiruję do zwycięstwa w lidze. Tym razem nie dali żadnych szans powracającej po przerwie do naszej ligi drużynie Tander Legends SNDY. Od samego spotkania Luksja Care Pro Men przeważała i pewnie wygrała te spotkanie. Trzeba podkreślic , że oba zespoły bawiły się koszykówką.
MVP meczu został Krystian Strabanik zdobywca double-double 24 pkt i 24 zb.

Debiutująca drużyna Szery 18 pokonuje Wiślan 71:32.
Pierwsze dwie kwarty to wyrównane spotkanie. Jednak po przerwie Szery zaczęło grac jak z nut i z minuty na minutę powiększali przewagę. Wiślanie grali nieskutecznie co doprowadziło do wygranej przeciwników.
MVP meczu został Dariusz Stefański zdobywca double-double 23 pkt i 11 zb.

W innych spotkaniach Żoliborz Devils pokonał Erbol 60:57 a Chrobry zwyciężył z Jeleniami w Terenie 58:49.