I kolejka w SuperWnba Targówek znowu lepszy od Meblobranie.pl

W I kolejce SuperWnba spotkało się dwóch finalistów poprzedniego sezonu. Znowu lepsi okazali się zawodnicy Targówka pokonując Meblobranie.pl 80:76.
Spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły grały ambitnie i walczyły o każdą piłkę. Drużyna Meblobranie.pl chciała się zrewanżować za finał 54 edycji WNBA. Targówek natomiast jest obrońcą tytułu. Obie drużyny znają się bardzo dobrze więc każdy ich mecz jest bardzo wyrównany. Targówek w czwartek kwarcie zachował zimną krew i zagrał skuteczniej i dzięki temu odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
MVP meczu został Kamil Jastak zdobywca 27 pkt.

ALL Blacks pokonuje KS Kontre Przasnysz 63:48.
Pierwsza kwarta był wyrównana. Kolejne kwarty to już przewaga zespołu ALL Blacks , który grał swój basket. Zawodnicy KS Kontry Przasnysz walczyli ambitnie do końca jednak tego dnia to było za mało. MVP meczu został Marcin Biranowski zdobywca 23 pkt.

NOSiR Nowy Dwór Maz. pokonuje LKS Lotos Jabłonna 90:69.
Pierwsze dwie kwarty to popis gry zespołu NOSiR , w tych dwóch kwartach wyrobili sobie przewagę 23 pkt. Po przerwie LKS Lotos Jabłonna cały czas gonił wynik ale przewaga z pierwszej połowy była za duża. MVP meczu został Tomasz Zakrzewski zdobywca double-double 24 pkt. i 20 zb.

Chrobry pokonuje MDM Serwis 72:65.
Chroby przystępuje do rozgrywek SuperWnba jako beniaminek. W pierwszym swoim meczu pokazali , że będzie trzeba się z nimi liczyć. W drugiej kwarcie MDM Serwis jako doświadczona drużyna wyrobiła sobie przewagę 6 punktów. Wydawało się , że będą ją powiększać z kwarty na kwartę. Jednak po przerwie Chrobry się obudził i swoją agresywną obroną zmusił przeciwnika do niewymuszonych błędów. Dzięki temu odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. MVP meczu został Marcin Perz zdobywca 28 pkt.

Mooses pokonuje D7 82:53.
Drużyna Mooses od samego początku zdominowała spotkanie. D7 walczyli do końca jednak tego dnia nie do zatrzymania był Mateusz Starowieyski , który grał bardzo dobre spotkanie. D7 miało dużo niewymuszonych strat. Mooses natomiast grał swoją koszykówkę i zasłużenie wygrał.
MVP meczu został Mateusz Starowieyski zdobywca double-double 32 pkt i 12 zb.