Skrót finału I ligi Mooses-Alior Bank Basketball

Finał I ligi!!!

W finale I ligi spotkały się zespoły Mooses oraz Alior Banks Basketball.
Od samego początku Mooses grało skutecznie w ataku jak i w obronie. Zawodnicy Alior Bank Basketball przespali pierwszą kwartę i przegrali ją 27:15. |

Kolejne dwie kwarty to już wyrównane spotkanie. Alior Bank w drugiej i trzeciej kwarcie zaczął gonić wynik dzięki lepszej grze Mateusza Witka oraz Francesco Centrone.

Natomiast w Mooses wyróżniało się dwóch zawodników Jarosław Bykowski Gonzalo Martinez.
Obie kwarty zakończyły się remisem. W czwartej kwarcie drużyna Mooses zdeklasowała przeciwników. Pozwoliła rzucić zaledwie 6 punktów przy swoich 23 zdobytych.

Mooses pokonało Alior Bank Basketball 85:56.
MVP meczu został Gonzalo Martinez , który w całym spotkaniu zdobył 28 pkt.
Najlepszym zawodnikiem drużyny Alior Bank Basketball został Mateusz Witek zdobywca 16 pkt.

Oba zespoły w przyszłym sezonie zaprezentują się już w SuperWnba.