Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej w SuperWnba!

Przed ostatnią kolejką pewne jest jedno. IT Kontrakt zajmie przed play off pierwsze miejsce w tabeli. Targówek oraz  MAWI będą walczyli o 2 miejsce przed fazą play off. Zaskakuje słaba forma obecnego mistrza ligi zespołu Value Advisors, które przed ostatnią kolejką zajmuje dopiero 4 miejsce. Czyżby mistrz szykował formę dopiero na ćwierćfinały?

W dolnej części tabeli duży ścisk. Bat Mocy, DCT oraz MDM Serwis mają po 11 pkt. LKS Lotos Jabłonna zajmuje ostatnie miejsce i stracił już szanse na awans do play off.


W I lidze do końca rundy zasadniczej zostały trzy kolejki. Liderem i jedyną drużyną bez porażki jest Mooses, który w ostatnim spotkaniu pokonał D7 73:50. Walka trwa o 2 miejsce, które gwarantuje finał. Zespoły Alior Bank Basketball i Centrum Medyczne Białołęka mają po tyle samo punktów. Także każdy mecz dla tych drużyn jest bardzo ważne. YelonkY i D7 walczą cały czas walczą o 7 miejsce które gwarantuje zostanie w I lidze.

Przypominamy ze zespoły które zajmą 10 i 11 miejsce po rundzie zasadniczej automatycznie spadają do II ligi a miejsca 8 i 9 walczą w barażach.


W II lidze Grzegorz Szybieniecki z Elegancji zdobył 46 pkt w wygranym meczu z Wiślanami i to jest obecnie rekord punktowy w tym sezonie. W tabeli aż 6 zespołów cały czas walczy o awans do I ligi.

Przypominamy , że zespoły które zajmą pierwsze dwa miejsca grają finał i mają zagwarantowany awans do I ligi. Zespoły, które zajmą miejsca 3 i 4 po rundzie zasadniczej grają baraże z zespołami z I ligi , które zajęły miejsca 8 i 9.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.