Pierwsza porażka Kontry!!!

W IX kolejce Kontra odniosła pierwszą porażkę w tym sezonie, ich pogromcami okazał się zespół Luksja Care Pro Men który pokonał ich 80:73.
Pierwsze trzy kwarty to wyrównane spotkanie. Oba zespoły grały kosz za kosz. Luksja Care Pro Men cały czas gra o awans do finału pierwszej ligi.
Kontra rozegrała dobre spotkanie ale przyzwyczaiła nas do lepszej gry zwłaszcza w ataku. Zawodnicy Luksji Care Pro Men walczyli o każdą piłkę. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał MV meczu Kuba Michnowski , który w decydujących momentach spotkaniach trafiał ważne rzuty.
Kuba w całym spotkaniu zdobył 31 pkt.

Bardzo ciekawe spotkanie zafundowali nam drużyny Żoliborz Devils i Interfitu.
Żoliborz pokonał Interfit 59:57.
Mecz był wyrównany, oba zespoły zostawili wiele potu na parkiecie.
Żaden zespół nie mógł wyrobić sobie bezpiecznej przewagi.
W czwartej kwarcie emocje sięgnęły zenitu. Na ostatnie 6 sekund spotkania , kiedy Interfit prowadził 1 pkt. Żoliborz wziął czas. Dzięki rozrysowanej taktyce w ostatniej sekundzie Marcin Łyp trafił z dystansu i Żoliborz Devils mógł cieszyć się ze zwycięstwa.
MVP meczu został Konrad Spławski zdobywca 21 pkt.

Drużyna Suse odnosi kolejne zwycięstwo pokonując Evil Apes 79:51.
Evil Apes chyba był zbyt pewny siebie i to ich zgubiło. Drużyna Suse wzmocniła się kadrowo i zaczyna grać bardzo fajną dla oka koszykówkę.
Grali mądrze w ataku a przede wszystkim skutecznie w obronie. Tego dnia Evil Apes nie miał pomysłu jak rozmontować dobrze grającą obronę przeciwników.
MVP meczu został Bartosz Wiśniewski zdobywca 16 pkt.

Elegancja bez problemu pokonuje Wiślan 112:56.
Od samego początku spotkania Elegancja miała przewagę nad Wiślanami.Grali szybko i niekonwencjonalnie. Parę akcji było na najwyższym poziomie. Zawodnicy Wiślan grali do końca jednak tego dnia to było za mało.
MV meczu został Marcin Więckowski zdobywca 23 pkt.

Jelenie w Terenie pokonują Erbol 69:46.
Pierwsze dwie kwarty to wyrównane spotkanie z lekką przewagą drużyną Erbol. Do przerwy Erbol wygrywał 4 punktami. Erbol miał szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie . Jednak po przerwie w zawodników Jeleni wstąpiła nowa siła i to oni zaczeli przeważać.
Erbol stracił siły z pierwszej połowy i grał nieskutecznie. Jelenie w Terenie dzięki mądrzej grze w drugiej połowie zasłużenie wygrali.
MVP meczu został Tomasz Regini zdobywca 21 pkt.

All Blacks pokonuje Chrobrego 76:40.
Od samego początku spotkania All Blacks przeważał. Grali mądrze w ataku. Chrobry natomiast popełniał sporo niewymuszonych błędów. W drugiej połowie zawodnik All Blacks Paweł Szwejkowski doznał kontuzji ale pomimo tego został na placu i wspierał swoją drużynę i zdobył jeszcze parę punktów.
MVP meczu został Paweł Szwejkowski zdobywca 31 pkt.