Oj działo się w VII kolejce w SuperWnba!!!

W VII kolejce pierwszej porażki w tym sezonie odniosła drużyna Targówka , która w meczu z Alior Bank Basketball przegrała 91:89.
Pierwsza kwarta to istna demolka Targówka , w tej kwarcie Alior Bank zagrał fantastycznie w ataku, wygrał kwartę 34:11. Gdy wydawało się że mecz już się zakończył po I kwarcie Targówek wrócił na swoje wysokie obroty. Z kwarty na kwartę niwelowali przewagę przeciwnika. W Aliorze tego dnia dobrze była dysponowana 2 zawodników Marcin Biranowski oraz Mateusz Witek. W czwartej kwarcie emocje sięgnęły zenitu kiedy to Targówek w ostatniej akcji miał szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu. Jednak szczęście należało do lepszej drużyny tego dnia.
MVP meczu został Marcin Biranowski zdobywca 25 pkt.

Kolejnym wyrównanym spotkaniem był mecz pomiędzy Evenement Team a LKS Lotos Jabłonna które zakończyło się wygraną LKS Lotos Jabłonna 51:50.
Pierwsze dwie kwarty należały do zawodników LKS Lotos Jabłonna , którzy grali swój szybki basket. Evenement Team męczył się strasznie i nikomu nie przyszło do głowy że w końcówce będą takie emocje. Po przerwie LKS Lotos spoczął na laurach a zawodnicy Evenementu zaczeli odrabiać straty. W ostatniej sekundzie spotkania przy wyniku 51:49 dla LKS faulowany został zawodnik Evenementu miał 2 rzuty osobiste z czego 1 trafił i to dało zwycięstwo LKS Lotos Jabłonna.
MVP meczu został Andrzej Tański zdobywca 14 pkt.

Kolejnym ciekawym spotkaniem była rywalizacja Meblobranie.pl a NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Z tego starcia wygrani wyszli zawodnicy Meblobranie.pl wygrywając 82:81.
Od samego początku spotkania mecz był zacięty kosz za kosz. NOSiR grał jak równy z równym. Meblobranie.pl jest doświadczoną drużyną i tak latwo się nie poddaje. Po dotkliwej porażce z Targówkiem chcieli się zrewanżować. NOSiR natomiast chciał podtrzymać swoją dobrą passę. W końcówce spotkania Meblobranie.pl popełniło mniej błędów i wygrało ważne dla siebie spotkanie.
MVP meczu został Łukasz Pawlikowski zdobywca 30 pkt.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Yelonky która pokonała D7 79:69.
Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsze dwie kwarty to ambitna walka na całego. Obie drużyny nie odpuszczały. Trzecia kwarta zadecydowała o losach spotkania. W niej zawodnicy Yelonky wygrali ją 12 punktami. W czwartej kwarcie D7 robiło co mogło aby dogonić przeciwników , jednak zabrakło czasu.
MVP meczu został Adrian Konert zdobywca 18 pkt.

Natomiast Mooses pokonuje MDM Serwis 57:52.
MVP meczu został Janusz Pakuła zdobywca 14 pkt.