O Nas

WNBA jest najstarszą i najmocniejszą ligą koszykówki amatorskiej w Warszawie. Swe rozgrywki toczy od 1992 roku na terenie warszawskich szkół oraz hal OSiR. Obecnie rozgrywamy mecze na hali Zespołu Szkół nr 46 przy ul. Thommeego 1.

W rozgrywkach bierze regularnie udział prawie 40 zespołów amatorskich w których grają tak uczniowie szkół średnich, studenci jak też osoby pracujące. Rozpiętość wiekowa zawodników to 18-50 lat.

Swe mecze rozgrywamy w soboty i niedziele. Posiadamy własne tablice wyników podłączane do laptopów oraz własny sprzęt do prowadzenia rozgrywek. Rozgrywki toczą się w dwóch edycjach:

• jesienna: październik – luty
  • wiosenna: marzec – czerwiec

W trakcie każdej z edycji jest rozgrywanych ponad 200 spotkań z których każde trwa 1 godz 15 minut co daje rocznie ok. 500 godzin czynnych zawodów.

Ponadto w naszej lidze grali i grają gwiazdy koszykówki – nie tylko znane z polskich czy europejskich parkietów, ale również z największej i najbardziej prestiżowej ligi NBA. Kilka sezonów temu zadebiutował u nas Michale Ansley. Natomiast w 49 edycji, bawił się z nami Mike Taylor, obecny trener reprezentacji Polski.

• jako jedna z nielicznych lig amatorskich rozgrywamy mecze systemem NBA czyli gramy 4×12 minut
  • na każdym meczu „pracuje” elektroniczna tablica na której są wyświetlane najważniejsze informacje o trwającym spotkaniu czyli wynik, czas, kwarta i ilość czasów do wzięcia